Norwichinterrierikasvattajat

Oheiset kasvattajat ovat rotuyhdistyksen jäseniä. Yhdistys ei vastaa kasvattajien toiminnasta.

Tärkeää tietoa pennunostajille

Kuva: Mikko Peltonen

Awinorin

Asta Wistbacka
Teerijärvi
0400 649 902
asta.vistbacka@gmail.com

Dawich

Anita Viherä
Urjalankylä
050 4118383
viherani@gmail.com

Enedwaith’s

Jelena Salonen ja Mika Rapo
Ristakallio
040-535 2803
rapomi@mbnet.fi

Nettisivut

Fantabulous

Kaarina & Paula Valakari
Helsinki
09 308 036
paula.valakari@kolumbus.fi

Fatale

Leena Kaltiainen
Kylmälä
045 260 4005
kennelfatale@gmail.com

Nettisivut

Fleiss

Kirsi Koivisto
Hietamäki
040 594 1847
koivisto.kirsi@gmail.com tai kirsi.koivisto@turku.fi

Gullhill’s

Pirkko Rajala
Veikkola
044 556 44 85

 

Haxian

Hanna Hellsten
Voiluoto
040 743 5963
hanna.hellsten@elisanet.fi

 

Hilemon

Saija ja Milla Laine
Nokia
0400 938811
saija.laine@gmail.com

Nettisivut

Hurricane’s

Mirja Mertimo
Kangasala
0500 131 411
mirja@mertimo.fi

Nettisivut

Hyde’s

Arja Hyttinen
Joensuu
050 364 1170
kennel.hydes@gmail.com

Lillanor

Arja Litmanen
Järvenpää
041 4381822
arja.litmanen@kolumbus.fi

Marwichin

Maritta Palmroos
Turku
0400 520014
maritta.palmroos@gmail.com

Mer-Las

Mervi Huuskonen
Horontaipale
040 413 1815
kennelmerlas@gmail.com

Nettisivut

Norkiss

Katriina Purmonen
Kuusisto
040 5073 966
norkissnorwich@gmail.com

Nettisivut

North Witch

Sanna-Liisa Kokkonen
Ylöjärvi
040 584 3527
northwitch@kolumbus.fi

Norwestsko

Marjatta Moisander
Toijala
03 5425051, 0400 456754
marjattamoisander50@gmail.com

Päivi Vilén
044-5398812
vilepai@gmail.com

 

Patchwork

Ulla Grönlund
Iittala
050 321 8477
kennelpatchwork@gmail.com

 

Porrigito

Marja Salminen
Turku
050 5985 220
porrigito@gmail.com

Rat Trap’s

Maija Soini
Nurmo
040 417 7884
kennelrattraps@gmail.com

Nettisivut

Rinton

Riitta Fredriksson
Raisio
0400 540500

Rivale

Johan Juslin Ahola
Vantaa
rivale@kolumbus.fi

Ryskynperän

Eija Lintula
Lempäälä
040 593 1231

Sirakkaan

Anita Lehtonen
Espoo
044 258 3555 (ennen klo 18)
sirakkaan@gmail.com

Emma Laiho
050 523 9844

Terrabina’s

Susanne ja Bo-Göran Järnström
Kimo
06 384 0353, 050 355 3376
terrabinas@gmail.com

Terriwichin

Hanna Laurila-Nokelainen
Pori

Vanntage

Helene Vanninen
Lahti
044 3810 478
helene.vanninen@gmail.com

 

Vielpas

Tiina ja Kari Tick
Pielavesi
040 514 2413 (Tiina)
040 533 9246 (Kari)
tickkari@gmail.com