blankblank
blankblank

blank
 

Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit  ry:n kasvattajalistalla olevat kasvattajat ovat rotujärjestön jäseniä ja ovat itse ilmoittaneet yhteystietonsa julkaistaviksi.

 

Rotujärjestö ei valvo kasvattajientoimintaa eikä vastaa kasvattajien toimintatavoista.
Kasvattajaruutu lehdessä ja www-sivuilla maksaa yhteensä 25 €/vuodessa. Laskutus tapahtuu kuluvan vuoden tammikuussa.

Norwich-kasvattajia

 

Norfolk-kasvattajia

Kennel Awinorin
Asta Vistbacka
Hästbackantie 159
68700 TEERIJÄRVI
gsm 0400 649 902
asta.vistbacka@gmail.com



 

Kennel Binacan
Sari Savilahti
Kreetantie 6 G 20, 33950 Pirkkala
puh: 040-511 2105
kennelbinacan@gmail.com
sari.savilahti@kotikanava.fi

 

Kennel Chivas
Kirsi Salokanto
Multamäentie 3, 33450 Siivikkala
puh: 040-5042615
kirsi.salokanto@kolumbus.fi

 

Kennel Catastrofe's
Stina Selen
Helsingintie 168, 16300 Orimattila
puh: 050-543 7007 (tai 03-777 3399)
stina.selen@luukku.com


Kennel Donut's
Piia Saarela
Vuokkomäentie 12, 45100 Kouvola
puh: 040-5719 338
donuts.terrier@hotmail.com

 

Kennel Dunston´s
Ritva Lehto

Multisillankatu 9 G 72, 33580 Tampere
puh: 040-566 6485
kennel.dunstons@gmail.com


Kennel Enedwaith's

Jelena Salonen ja Mika Rapo
Rantalantie 211, 35240 Ristakallio
puh: 040-535 2803
rapomi@mbnet.fi
 


 


Kennel Fairy Fountain's
Piia Vuorela
Lähdepolku 6, 38700 Kankaanpää
puh: 044-734 8668
piiateresa@gmail.com

 

Kennel Haxian
Hanna Hellsten
Pukkilantie 31, 26950 Voiluoto
gsm 040 743 5963
hanna.hellsten@elisanet.fi 

Kennel Fantabulous
Kaarina & Paula Valakari
Linnanherrantie 26 G, 00950 Helsinki
puh: 09-308 036
paula.valakari@kolumbus.fi

 


Kennel Heilurihännän

Kirsi ja Asko Nieminen
Viljamaantie 205, 04920 Saarentaus
puh: 0400-641 866
kirsi.nieminen@metos.com


Kennel Fatale
Leena Kaltiainen
Metsäpoluntie 6, 02540 Kylmälä
puh: 045-260 4005
  kennelfatale@gmail.com

 


Kennel Hooligan
Arja Koskelo
Puolalanpuisto 4 b B, 20100 Turku
puh: 02-232 6035, 0400-225 926
arja.koskelo@kolumbus.fi


Kennel Fleiss
Kirsi Koivisto
Palolaistentie 90, 23100 Mynämäki
puh: 040-594 1847
koivisto.kirsi@gmail.com tai kirsi.koivisto@turku.fi


 

Kennel Hypericum
Miia Kuisma
Mimmintie 16, 03250 Ojakkala
puh: 040-414 9392

Kennel Gildateam
Ulla Hakala
Kielokatu 31, 28120 Pori
puh: 040 5929 733
ulla.hakala@dnainternet.net


 

Kennel Karloon
Tanja Seiloo ja Ira Karvo
Ylävainiontie 2, 36270 Kangasala
Tanja puh: 050-555 7558
Ira puh: 050-912 1156
tanja@karloon.fi
ira@karloon.fi
                            
   


Kennel Golden Choice´s
Tuuli Pohjola-Halonen
Nyyrikintie 30, 01360 Vantaa
puh: 09-728 5425

 

Kennel Mainly
Mari Taipale
Jokisillantie 535, 45100 Kouvola
puh ja fax: 05-3811 100
kennelmainly@gmail.com



Kennel Gullhill´s
Pirkko Rajala
Särkijärventie 27, 02880 Veikkola
puh: 09-256 4485

 

Kennel Meryfield's
Taina Palve
Paavonkorventie 152, 41940 Vesanka
puh: 0400 413640
tainams@yahoo.com

Kennel Haxian
Hanna Hellsten
Pukkilantie 31, 26950 Voiluoto
gsm 040 743 5963
hanna.hellsten@elisanet.fi

 


Kennel Pihlajapirtin
Terhi Helaja
Yläkyläntie 74, 48410 Kotka
puh: 050-536 9295
 pihlajapirtin@gmail.com

 

Kennel Hurricane's
Mirja Mertimo
Tuomisentie 26, 36200 Kangasala
gsm 0500 131 411
mirja.mertimo@kolumbus.fi

 

 


Kennel Porrigito
Marja ja Kari Salminen
Vaskitorvenkatu 7, 20880 Turku
puh: 040- 832 6722 iltaisin
porrigito@gmail.com

Kennel Hyde's
Arja Hyttinen
Airotie 18, 80160 Joensuu
gsm 050 364 1170
kennel.hydes@gmail.com

 


Kennel Ranpiin
Tapio Ranta
Peteksentie 314, 23660 Kalanti as
puh: 0400-832220
tapio.t.ranta@gmail.com

 

Kennel Lillanor
Arja Litmanen
Avokatu 19 A, 04440 Järvenpää
puh: 09-292 4585
arja.litmanen@kolumbus.fi  

 

 

 

 

 


 


 

Kennel Truestar Anise
Anne Ervelius
Sakunpiha 4, 21120 Raisio
puh: 040-536 7079
truestar.anise@luukku.com  

 

Kennel McLark
Helena Kiuru
Ravanintie 240, 28450 Vanha-Ulvila
puh: 02-538 7955
helena.kiuru@sataedu.fi 

 


Kennel Wallanvillin
Sari Aalto-Matturi
Lepolantie 1 B, 00660 Helsinki
puh: 0400-508 234
wallanvillin@luukku.com

Kennel North Witch
Sanna-Liisa Kokkonen
Ylätie 4 A 4, 33430 Ylöjärvi
puh: 040-584 3527
northwitch@kolumbus.fi

 



 
Kennel Norwestsko
Marjatta Moisander
Punalantie 81, 37800 Toijala
puh. 03-5425051 gsm. 0400-456754
nappi00@luukku.com  


Kennel Patchwork
Ulla Grönlund
Kuurilankuja 25, 14500 Iittala
puh: 03-672 5693
 kennelpatchwork@gmail.com


Kennel Pillipiiparin
Kristiina ja Juulia Martimo
Savimäentie 5, 06530 Kerkkoo
puh: 019-544 003, 0500-431 833
kristiina.martimo@luukku.com


Kennel Porrigito
Marja ja Kari Salminen
Vaskitorvenkatu 7, 20880 Turku
puh: 040-832 6722 iltaisin
porrigito@gmail.com


Kennel Ranpiin
Tapio Ranta
Peteksentie 314, 23660 Kalanti as
puh: 0400-832220
tapio.t.ranta@gmail.com  


Kennel Rivale
Johan J.  Juslin
Kielotorni, Talvikkitie 5 as 64, 01300 Vantaa
puh: 050-511 8883
rivale@kolumbus.fi 

 
Kennel Sirakkaan
Anita Lehtonen
Tikankolo 4 E 25, 02660 Espoo
puh: 044-258 3555 (ennen klo 20)
sirakkaan@gmail.com


Kennel Teemer'in

Merja & Teemu Välimäki
Lamminsyrjäntie 2, 33450 Siivikkala
puh: 040-768 4148 tai 546 6272
kennelteemerin@kolumbus.fi


Kennel Teiwick
Raija Teir
Jääskelänkatu 21, 70780 Kuopio
puh: 040-528 0332
raija.teir@dnainternet.net


Kennel TerraBina's

Susanne ja Bo-Göran Järnström
Bruksgatan 32, 66810 Kimo
tel: 06-384 0353
tel: 050-355 3376
terrabinas@gmail.com



Kennel Terriwichin

Hanna Laurila-Nokelainen
Lautapojantie 14, 28800 Pori
puh: 050-32 54 604
terriwichin@gmail.com


Kennel Truestar Anise
Anne Ervelius
Sakunpiha 4, 21120 Raisio
puh: 040-536 7079
truestar.anise@luukku.com 


 










 











 

 

blank

© 2009 Suomen Norwichin- ja Norfolkinterrierit r.y.          Trival Oy                      » palaute www-sivustosta
    Y-tunnus: 2289678-4            

blank